VJ0603Q330KFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q330KFAAO
Description
CAP CER 33PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33pF
Packing Method :
TR, Paper
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C