VJ0603Q330JFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q330JFAAI
Description
CAP CER 33PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Capacitance :
33pF
Width :
0.8mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
VJ0603Q330JFAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q330JFAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 33pF