VJ0603Q330FXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Q330FXBAC
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm