VJ0603Q330FFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q330FFBAO
Description
CAP CER 33PF 100V 0603 EPOXY
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
33pF
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper
Operating Temperature :
-55°C~150°C