VJ0603Q330FFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q330FFAAO
Description
CAP CER 33PF 50V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
C0G NP0
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Length :
1.6mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
HTS Code :
Capacitance :
33pF
Packing Method :
TR, Paper
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Datasheets
VJ0603Q330FFAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q330FFAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 33pF