VJ0603Q330FFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q330FFAAI
Description
CAP CER 33PF 50V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitance :
33pF
Multilayer :
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Height :
0.92mm