VJ0603Q330FEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q330FEBAI
Description
CAP CER 33PF 100V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e4
Length :
1.6mm
HTS Code :
Capacitance :
33pF
Width :
0.8mm
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
VJ0603Q330FEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q330FEBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 33pF