VJ0603Q330FEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q330FEAAI
Description
CAP CER 33PF 50V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
VJ High Q
HTS Code :
Height :
0.92mm
Pbfree Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e4
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Number of Terminations :
2
Datasheets
VJ0603Q330FEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q330FEAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 33pF