VJ0603Q2R7DXAAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603Q2R7DXAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VJ High Q
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
2.7pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5pF
Surface Mount :
yes
Height :
0.92mm
Multilayer :
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Feature :
High Q, Low Loss
Width :
0.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V