VJ0603Q2R7DEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q2R7DEAAI
Description
CAP CER 2.7PF 50V 0603 EPOXY
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2.7pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm