VJ0603Q2R7BFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q2R7BFAAO
Description
CAP CER 2.7PF 50V 0603 EPOXY
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, Paper
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1pF
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
1.6mm
Capacitance :
2.7pF
Height :
0.92mm
Datasheets
VJ0603Q2R7BFAAO
Vishay / Vitramon VJ0603Q2R7BFAAO
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 2.7pF