VJ0603Q2R7BFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q2R7BFAAI
Description
CAP CER 2.7PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1pF
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm