VJ0603Q2R2DEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q2R2DEBAI
Description
CAP CER 2.2PF 100V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitance :
2.2pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Tolerance :
±0.5pF
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C