VJ0603Q2R2CFAAC
Mfr.Part #
VJ0603Q2R2CFAAC
Description
CAP CER 2.2PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
2.2pF
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
JESD-609 Code :
e4
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
HTS Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603Q2R2CFAAC
Vishay / Vitramon VJ0603Q2R2CFAAC
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 2.2pF