VJ0603Q2R2BFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q2R2BFBAI
Description
CAP CER 2.2PF 100V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
JESD-609 Code :
e4
Height :
0.92mm
Tolerance :
±0.1pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
2.2pF
Datasheets
VJ0603Q2R2BFBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q2R2BFBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 2.2pF