VJ0603Q2R2BFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q2R2BFAAI
Description
CAP CER 2.2PF 50V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2.2pF