VJ0603Q270JFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q270JFAAI
Description
CAP CER 27PF 50V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
JESD-609 Code :
e4
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.92mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Capacitance :
27pF
Datasheets
VJ0603Q270JFAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q270JFAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 27pF