VJ0603Q270FFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q270FFBAI
Description
CAP CER 27PF 100V 0603 EPOXY
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
HTS Code :
Length :
1.6mm
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm
Multilayer :
Datasheets
VJ0603Q270FFBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q270FFBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 27pF