VJ0603Q270FEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q270FEBAI
Description
CAP CER 27PF 100V 0603 EPOXY
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6mm
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V