VJ0603Q1R5BFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q1R5BFBAI
Description
CAP CER 1.5PF 100V 0603 EPOXY
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
JESD-609 Code :
e4
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Width :
0.8mm
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603Q1R5BFBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q1R5BFBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 1.5pF