VJ0603Q1R2CEBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q1R2CEBAI
Description
CAP CER 1.2PF 100V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1.2pF
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603Q1R2CEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q1R2CEBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 1.2pF