VJ0603Q1R2BFBAO
Mfr.Part #
VJ0603Q1R2BFBAO
Description
CAP CER 1.2PF 100V 0603 EPOXY
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Capacitance :
1.2pF
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1pF