VJ0603Q1R2BEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q1R2BEAAI
Description
CAP CER 1.2PF 50V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.1pF
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
yes
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Height :
0.92mm
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V