VJ0603Q1R0CFBAI
Mfr.Part #
VJ0603Q1R0CFBAI
Description
CAP CER 1PF 100V 0603 EPOXY
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e4
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Width :
0.8mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1pF
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Datasheets
VJ0603Q1R0CFBAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q1R0CFBAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 1pF