VJ0603Q1R0CFAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q1R0CFAAO
Description
CAP CER 1PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
1pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Height :
0.92mm
Length :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm