VJ0603Q1R0CFAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q1R0CFAAI
Description
CAP CER 1PF 50V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.25pF
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Capacitance :
1pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.92mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
VJ High Q
JESD-609 Code :
e4
Width :
0.8mm
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
VJ0603Q1R0CFAAI
Vishay / Vitramon VJ0603Q1R0CFAAI
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 1pF