VJ0603Q1R0CEAAO
Mfr.Part #
VJ0603Q1R0CEAAO
Description
CAP CER 1PF 50V 0603 EPOXY
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
Capacitance :
1pF
Tolerance :
±0.25pF
Packing Method :
TR, Paper
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm