VJ0603Q1R0CEAAI
Mfr.Part #
VJ0603Q1R0CEAAI
Description
CAP CER 1PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±0.25pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Width :
0.8mm
Capacitance :
1pF
Length :
1.6mm
Height :
0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C