VJ0603Q1R0BXBAP
Mfr.Part #
VJ0603Q1R0BXBAP
Description
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PAPAR, 11.25/13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Published :
Series :
VJ High Q
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
C0G
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1pF
ROHS3 Compliant
Depth :
800μm
Capacitance :
1pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount :
yes
Feature :
High Q, Low Loss
Multilayer :
Width :
0.8mm
Height :
0.92mm
WRAPAROUND
Datasheets
VJ0603Q1R0BXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603Q1R0BXBAP
VJ High Q CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 1pF