VJ0603D9R1DXPAC
Mfr.Part #
VJ0603D9R1DXPAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 0603
Series :
VJ HIFREQ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
Thickness :
939.8μm
Published :
Capacitance :
9.1pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
VJ0603D9R1DXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D9R1DXPAC
VJ HIFREQ 9.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D9R1DXPAC Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D9R1DXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm