VJ0603D9R1DXCAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D9R1DXCAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
9.1pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
200V
Thickness :
939.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5pF
Width :
787.4μm
Series :
VJ HIFREQ
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D9R1DXCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D9R1DXCAJ
VJ HIFREQ 9.1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D9R1DXCAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D9R1DXCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm