VJ0603D9R1DLCAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D9R1DLCAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
VJ HIFREQ
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
787.4μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
939.8μm
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
9.1pF
Datasheets
VJ0603D9R1DLCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D9R1DLCAP
VJ HIFREQ 9.1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D9R1DLCAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D9R1DLCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm