VJ0603D9R1DLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D9R1DLBAC
Description
CAP CER 9.1PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
9.1pF
Tolerance :
±0.5pF
Series :
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
100V
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D9R1DLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D9R1DLBAC
VJ HIFREQ 9.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D9R1DLBAC Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D9R1DLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm