VJ0603D9R1BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D9R1BXPAJ
Description
CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
9.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Datasheets
VJ0603D9R1BXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D9R1BXPAJ
VJ HIFREQ 9.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)