VJ0603D9R1BXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D9R1BXCAP
Description
CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
939.8μm
Published :
Capacitance :
9.1pF
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D9R1BXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D9R1BXCAP
VJ HIFREQ 9.1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D9R1BXCAP Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D9R1BXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm