VJ0603D9R1BLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D9R1BLBAP
Description
CAP CER 9.1PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
9.1pF
Tolerance :
±0.1pF
787.4μm
Published :
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D9R1BLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D9R1BLBAP
VJ HIFREQ 9.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D9R1BLBAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D9R1BLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm