VJ0603D910KXCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D910KXCAJ
Description
CAP CER 91PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
91pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D910KXCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D910KXCAJ
VJ HIFREQ 91pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D910KXCAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D910KXCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm