VJ0603D910KXAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D910KXAAJ
Description
CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
VJ HIFREQ
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
787.4μm
Capacitance :
91pF
Datasheets
VJ0603D910KXAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D910KXAAJ
VJ HIFREQ 91pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D910KXAAJ Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D910KXAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm