VJ0603D910KLBAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D910KLBAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 91PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
939.8μm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Published :
Capacitance :
91pF
Length :
1.6002mm
Width :
787.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
VJ HIFREQ
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D910KLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D910KLBAJ
VJ HIFREQ 91pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D910KLBAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D910KLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm