VJ0603D910JLAAT
Mfr.Part #
VJ0603D910JLAAT
Description
CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
91pF
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount
Published :
Datasheets
VJ0603D910JLAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D910JLAAT
VJ HIFREQ 91pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D910JLAAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D910JLAAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm