VJ0603D910GLAAR
Mfr.Part #
VJ0603D910GLAAR
Description
CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
91pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
VJ0603D910GLAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D910GLAAR
VJ HIFREQ 91pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D910GLAAR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D910GLAAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm