VJ0603D910FXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D910FXXAJ
Description
CAP CER 91PF 25V C0G/NP0 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Capacitance :
91pF
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D910FXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D910FXXAJ
VJ HIFREQ 91pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D910FXXAJ Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D910FXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm