VJ0603D8R2CXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D8R2CXBAJ
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Datasheets
VJ0603D8R2CXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D8R2CXBAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 8.2pF