VJ0603D8R2CXBAC
Mfr.Part #
VJ0603D8R2CXBAC
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
8.2pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
VJ0603D8R2CXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D8R2CXBAC
VJ HIFREQ 8.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D8R2CXBAC Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D8R2CXBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm