VJ0603D8R2CLPAC
Mfr.Part #
VJ0603D8R2CLPAC
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
VJ HIFREQ
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
8.2pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D8R2CLPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D8R2CLPAC
VJ HIFREQ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D8R2CLPAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D8R2CLPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm