VJ0603D8R2CLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D8R2CLBAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
RF, Microwave, High Frequency
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
VJ HIFREQ
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
939.8μm
Capacitance :
8.2pF
Datasheets
VJ0603D8R2CLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D8R2CLBAP
VJ HIFREQ 8.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D8R2CLBAP Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D8R2CLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm