VJ0603D8R2CLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D8R2CLBAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
8.2pF
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
939.8μm
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D8R2CLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D8R2CLBAC
VJ HIFREQ 8.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D8R2CLBAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D8R2CLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm