VJ0603D8R2CLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D8R2CLAAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
8.2pF
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Series :
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness :
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D8R2CLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D8R2CLAAC
VJ HIFREQ 8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D8R2CLAAC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D8R2CLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm