VJ0603D8R2BXPAC
Mfr.Part #
VJ0603D8R2BXPAC
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
8.2pF
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
VJ0603D8R2BXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D8R2BXPAC
VJ HIFREQ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D8R2BXPAC Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D8R2BXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm