VJ0603D820MLCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D820MLCAJ
Description
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±20%
Capacitance :
82pF
Feature :
High Q, Low Loss
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
200V
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D820MLCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D820MLCAJ
VJ HIFREQ 82pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D820MLCAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D820MLCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm